Sık KuLLanıLanLara EkLe   AçıLış SayFaN Yap
- -
- -
 
 
..wWw.iLahiciLer.CoM.. Türkiye'nin 1 numaraLı onLine iLahi dinLeme portaLına hoşgeLdiniZ..

Kadınlar uğursuz mudur?

Bu konuda uydurma hadis şöyledir:
" Uğursuzluk kadında, evde ve attadır."
Bu hadis-i şerifi Hz. Aişe duyduğu zaman itiraz ederek şöyle demiştir.
"Kur'an-ı Hz.Muhammed'e indiren Allah hakkı için, bu hadisi aktaran yalan söylemiştir. Rasululah ancak şöyle buyurdu: "Cahilliyet ehli şöyle derlerdi : Uğursuzluk; kadın, at ve evdedir."

Mısırlı alim Muhammed Gazali, 1989 yılı başlarında yayınlanan "Fıkıhçılar ve Hadisçilerin Hz.Peygamber'in Sünmnetine Bakışları" isimli eserinde şu hadise yer vermiştir.
"Havva olmasaydı hiç bir kadın kocasına ihanet etmezdi. İsrailoğulları da olmasaydı bekleyen et bozulmazdı."

Kitabın tartışıldığı bir açık oturumda Muhammed Gazali bu hadisle ilgili olarak şöyle söyledi:
"Adem'e ihanet eden Havva nasıl ve kiminle ihanet etmiştir? Bu söz tamamen Hristiyan inancına benziyor. Ka'bul Ahbar'ın söylediği her sözü, Kuyr'an reddetmiştir. Bilakis Kur'an, Adem'i cennetten çıkaranın Havva değil, şeytan olduğunu belirtmiştir. Havva'nın Hz.Adem'e ihaneti kesinlikle İslami bir anlayış değildir. Ahd-i Atik'ten kalma bir sözdür. Etin bozulup bozulmamasi ise, tamamen tabi bir kanundur. Berkletilen et bozulur. Bunun akal ve mantığa ters düştüğü aşikardır. Kabulu mümkün değildir."


Kaynak:
Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN
 

 

 

 
SoHbeTe BağLanMak içiN AşaĞıdaki BaNNeRe TıkLayıNıZ...
 

Değerli ziyaretçilerimiz;
Bu hizmeti sizlere sunmamızdaki asıl amacımız,sizlere bu güzel eserleri tanıtıp içlerinden beğendiğiniz sanatçılarımızın eserlerini almanıza vesile olmaktır. Tanıtım amaçlı parçalar yayınlıyoruz.Yine de burada eserleri tanıtılan sanatçıların istekleri halinde söz konusu dosyalar siteden kaldırılacaktır.
Bu sitede hakları olan (başta sanatçılarımız olmak üzere)  ve emeği  geçen herkese Teşekkürlerimizi sunuyoruz. UnutMayınız ki SizLer destek oldukça bu güzel ilahilerin devamı gelecektir.

  islami sohbet ilahi dinle ilahiler ilahi dini sohbet islam

 

© copyright 2008-2009 iLahiciLer.CoM Desing By ZaLiM